World Council of Churches

A worldwide fellowship of churches seeking unity, a common witness and Christian service

You are here: Home / Press centre / News in other languages / Hebrew

Hebrew

News from the World Council of Churches in Hebrew

מנהיגי הכנסיות ברחבי העולם מביעים דאגה עמוקה בנוגע לתוכנית הישראלית לספח חלקים מן הגדה המערבית

מנהיגי הכנסיות ברחבי העולם מביעים דאגה עמוקה בנוגע לתוכנית הישראלית לספח חלקים מן הגדה המערבית

המזכיר הכללי של ה-WCC קורא לתוכנית טראמפ-נתניהו עבור פלסטין וישראל אולטימטום, לא נתיב אל השלום

בתאריך ה-20 בינואר 2020 המזכיר הכללי של מועצת הכנסיות העולמית (WCC), דר' אולב פיקס טבית, קרא לקהילה הבינלאומית לא לתמוך בהצעה של נשיא ארה"ב טראמפ וראש הממשלה הישראלי נתניהו לחלוקה של פלסטין וישראל – תוכנית אשר גובשה ללא השתתפות משמעותית מצד העם הפלסטיני.

ה-WCC מחזקת את נקודת המבט שלה נגד האנטישמיות

מועצת הכנסיות העולמית (WCC) עומדת איתנה כאשר היא רואה את "האנטישמיות כסותרת לגמרי עם המקצוע והמנהגים של הדת הנוצרית".

Related Content:  WCC reiterates standpoints against antisemitism

השבוע העולמי לשלום שם דגש על אנושות ושוויון

כאשר הנושא המדובר הוא ״אנושיות ושוויון ביצירת האל״, אנשים מאמינים בכל העולם מתעודדים להוות עדות חיה ע״י התכנסותם לתפילה ולפעולות של תמיכה במהלך השבוע העולמי לשלום בפלסטין ובישראל. ההתגלמות השנתית הזו של סולידריות ותקווה מתרחשת ב-15-22 בספטמבר וכרגיל, היא כוללת את היום הבינלאומי לשלום ב-21 בספטמבר.

מזכ״ל WCC משתף את הרהוריו לגבי הקשר עם IJCIC

מועצת הכנסיות העולמית (WCC) והוועידה היהודית הבינלאומית להתייעצויות בין-דתיות (IJCIC) נועדו באופן רשמי ב-25-27 ביוני בפריז. הנושא שעמד בפרק היום במהלך הפגישה היה ״הנורמליזציה של השנאה: האתגרים הניצבים בפני יהודים ונוצרים היום.״ להלן, מזכ״ל ה-WCC, הכומר ד״ר אולאב פיקסה טווייט משתף בהרהוריו לגבי חידוש היחסים בין שתי הקבוצות.

WCC, IJCIC מסכימות להשיב את היחסים הרשמיים, לחזק את התקשורת

עצת הכנסיות העולמית (WCC) והוועדה היהודית הבינלאומית ליחסים בין דתיים (IJCIC) נפגשו באופן רשמי בין התאריכים 25 ו-27 ביוני בפריז. פגישה זו, תחת הנושא "הנורמליזציה של השנאה: אתגרים העומדים בפני יהודים ונוצרים כיום", התרחשה בזמן מאתגר הן לחיים הדתיים באופן כללי והן לכל אחת מן הקהילות שלנו בהקשרים המגוונים שלהן", אומרת הצהרת עיתונות אשר שוחררה על ידי שתי הקבוצות.

الزعماء الدينيون يصفون الأعمال القتالية الممارسة في قطاع غزة بأنها "غير مقبولة لا معنوياً ولا أخلاقياً"

في يوم 08 أيار/ مايو 2019، أصدر مجلس الكنائس العالمي ومجلس كنائس الشرق الأوسط وتحالف الكنائس للتنمية خطاباً عبروا فيه عن قلقهم الشديد بشأن الأعمال القتالية الأخيرة الممارسة في قطاع غزة، حيث وصفوا الوضع الراهن "بالوضع غير المقبول لا معنوياً ولا أخلاقياً". ففي غضون الأسبوع الماضي، شهدت المنطقة المجاورة للحدود التي تفصل بين إسرائيل وقطاع غزة التصعيد الأكثر حدة لأعمال العنف منذ حرب 2014.

מועצת הכנסיות העולמית מגנה את ההתקפה על בית הכנסת בקליפורניה

מועצת הכנסיות העולמית (WCC) גינתה את ההתקפה על קהילת חב"ד, בית כנסת בפוואי, קליפורניה, אשר התרחשה ב-27 באפריל ואשר בה נהרג לפחות אדם אחד ושלושה נפצעו. גבר בן 19 נלקח למעצר לאחר הירי, אשר תואר על ידי הרשויות כפשע שנאה אפשרי.

עם נוכחות מתמידה ושלום צודק בלב

"הובל אותנו מן היאוש אל התקווה, והבא את השלום אל הלבבות שלנו," אמרה הכומר גבריאלה זנדר מכנסיית אוגוסטה ויקטוריה כמילות הפתיחה לתפילה, כאשר המשתתפים בתוכנית הליווי האקומנית בפלסטין ובישראל של מועצת הכנסיות העולמית (WCC-EAPPI) התכנסו בבזיליקת אנה הקדושה בירושלים באמצע חודש אפריל.

ארוחת ליל שבת ׳עוזרת לשפוך אור הומאני על שני צידי הסיפור׳

ב-15 במרץ, קבוצת מלווים אקומנים של מועצת הכנסיות העולמית (WCC) הוזמנה לארוחת שבת בקהילת כל הנשמה בירושלים.

׳לא עמוד בספר׳ – מלווים מאזינים לעדויות של פלסטינים מהכפר מעלול

מעלול, כפר פלסטיני שנהרס במלחמת מדינות ערב-ישראל, 1948, ראה ביקור של מלווים אקומנים באמצע מרץ.

הבהרות של ארגון הכנסיות העולמי (WCC) בתגובה להאשמות מתמשכות של ״NGO Monitor ״ בדבר אנטישמיות

העובדה שמועצת הכנסיות העולמית (WCC) מגנה אנטישמיות היא דבר ברור ומוחלט. עמדת ה-WCC היא שאנטישמיות נמצאת בסתירה לאמונה ולמנהגים נוצריים, וכחטא נגד אלוהים והאנושות. שבנו וחזרנו על גינוי זה בעת האחרונה כתגובה למתקפה הטראגית שהתרחשה בבית הכנסת ׳קהילת עץ החיים – אור שמחה (Tree of Life) בפיטסבורג ב-27 באוקטובר, 2018, והתייחסנו למתקפה כ״הפרה מזעזעת של האנושות שכולנו שותפים לה.

מועצת הכנסיות העולמית (WCC) מגיבה לדיווח כוזב של מפקח אירגון לא ממשלתי והביקורת כלפי EAPPI

מועצת הכנסיות העולמית (WCC) פרסמה מכתב פתוח בכלי התקשורת בתגובה לדיווח חדש אשר פורסם על ידי מפקח אירגון לא ממשלתי המבקר את תכנית הליווי האקומנית בפלסטין ובישראל (EAPPI).

בית המשפט מורה על ביטול החרם הישראלי נגד מזכ״לית מועצת הכנסיות העולמית

בית הדין לעררים בירושלים ביטל ב-17 באוקטובר את ההחלטה שהתקבלה ע״י המדינה לאסור את כניסתה של ד״ר איזבל אפאוו פירי, סגנית המזכיר הכללי של מועצת הכנסיות העולמית (WCC).

חיי בוקר וחוסן נפשי תחת כיבוש – המלווים האקומניים עדים במעברי הגבול בירושלים ובגדה המערבית

בשעה 4.45 לפנות בוקר מעבר הגבול בקלנדיה כבר הומה אדם, כאשר אלפי פלסטינים מנסים להיכנס לירושלים בכל יום ויום.

עניין בוקר מוקדם: חברי תוכנית הליווי האקומנית מלווים רועי צאן בדואים בעמק הירדן

"10 דקות זה החוק, לכן אתה מקים מהומה רבה בחדר שלך ב-5.50 אם המלווה האקומני האחר עדיין לא התעורר." רעיית צאן היא עניין של בוקר מוקדם ולמלווים הבינלאומיים, חברי תוכנית הליווי האקומנית בפלסטין ובישראל של מועצת הכנסיות העולמית (EAPPI-WCC) יש תפקיד ייחודי, כאשר הם מציעים נוכחות מגנה לקהלות הפלסטיניות בגדה המערבית.

מלווים אקומניים מספקים נוכחות מגנה, ביום ובליל, כאשר חאן אל אחמר עומד בפני איום ההריסה

התאריך המתוכנן להריסתו של חאן אל אחמר היה ה-1 באוקטובר. למרות שהקהילה הבדואית עדיין עומדת, ההרגשה היא שהבולדוזרים יכולים להופיע בכל זמן.

מועצת הכנסיות העולמית (WCC) וכנסיות מקומיות מביעות דאגה רבה לגבי חוק הלאום.

ראשי הכנסיות בישראל ובשטחים הגיבו בתדהמה ובדאגה לאימוץ חוק היסוד החדש של כנסת ישראל מה-19 ביולי, 2018: ישראל כמדינתם הלאומית של היהודים, המציין כי "הזכות ליישום הגדרה עצמית לאומית במדינת ישראל ייחודית ליהודים."

קורסי קיץ בין דתיים מקרבים את הסטודנטים הנוצריים, היהודיים והמוסלמים

השבוע, המכון האקומני בוסי בשווייץ השייך למועצת הכנסיות העולמית מהדהד עם שיתוף רוחני, מחקר ודיאלוג המחברים ביחד נקודות ראות מן הנצרות, היהדות והאיסלם בעוד הסטודנטים עובדים על מנת להשלים את הלימודים עבור תעודה ללימודים מתקדמים (CAS) בלימודים בין דתיים.

התערוכה "פניה של התקווה" נפתחת בבריטניה

התערוכה "12 פניה של התקווה" נפתחה בנוטינגהאם שבבריטניה ב-6 ביולי בד בבד עם הכנס המרכזי של הכנסייה הרפורמית המאוחדת (URC). מועצת הכנסיות העולמית (WCC) החלה את הקמפיין "12 פני התקווה" התרים אחר #JusticeAndPeace ("צדק ושלום") בשנה שעברה לציון 50 שנה לכיבוש הישראלי של פלשתין.