World Council of Churches

A worldwide fellowship of churches seeking unity, a common witness and Christian service

You are here: Home / Press centre / News in other languages / Hebrew

Hebrew

News from the World Council of Churches in Hebrew

ה-WCC קוראת לשלום צודק ולסיום הפטירה מעונש בארץ הקודש

המזכיר הכללי של מועצת הכנסיות העולמית (WCC), הכומר דר. אולב פיסק טבית גינה את השימוש באלימות יתר על ידי הכוחות הישראלים נגד אזרחים המפגינים בעזה במהלך השבוע שעבר כאשר רבים מהם איבדו את חייהם או את יקריהם, והוא מודאג במיוחד מן העובדה שישנם נוצרים המהללים את מעבר השגרירות האמריקאית לירושלים כמתנת האל, למרות הטבע המשבש והפרובוקטיבי של מהלך זה.

מועצת הכנסיות העולמית (WCC) מביעה דאגה עמוקה בנוגע להכרה של ארה"ב בירושלים כבירת ישראל

בהצהרה שפרסם המזכיר הכללי של מועצת הכנסיות העולמית (WCC), הכומר ד"ר אולב פיקס טוויט, הוא הביע דאגה עמוקה בנוגע להכרזה של הנשיא טראמפ בנוגע לכך שארצות הברית תכיר בירושלים כבירת ישראל.

הועד המנהל של ה-WCC משחרר הצהרה על ירושלים והסטטוס קוו

בעת פגישה בעמאן, ירדן בין התאריכים 17-23 בנובמבר 2017, הועד המנהל של מועצת הכנסיות העולמית שיחרר הצהרה בה הוא מביע את דאגתו בנוגע לדרכים בהן אירגוני כנסיה ונכסים בירושלים מאוימים כתוצאה מחוזים בעלי חוקיות במחלוקת, מאמצים של קבוצות מתיישבים קיצוניות ומדינויות של ממשלת ישראל.

מועצת הכנסיות העולמית WCC מפצירה באיחוד האירופאי להביא התנגדות להצעת החוק "ירושלים רבתי"

במכתב שהוגש ב-26 באוקטובר לאיחוד האירופי, מזכ"ל מועצת הכנסיות העולמית (WCC), הכומר ד"ר אולף פיקסה טווייט, הביע דאגה עמוקה מהצעת החוק "ירושלים רבתי" שלפיה הכנסת עשויה לחבל בפתרון שתי המדינות.

עיקרי שבוע השלום העולמי "תרבות של אהבה וחוסן נפשי"

מז'נבה עד בית לחם וברחבי העולם, שבוע השלום העולמי של מועצת הכנסיות העולמית (WCC) בישראל ובפלסטין עודד אנשים להתאסף כדי להתפלל, לחשוב ולפעול בשבוע שעבר. בין אירועי הזיכרון, התאספה קבוצה ב-22 בספטמבר בוויא'ם: המרכז לשינוי הסכסוך הפלסטיני בבית לחם לתפילה למען השלום.

תערוכה לתקווה עבור ארץ הקודש נפתחת בז'נבה

ביום שני, ה-18 בספטמבר 2017 בשעה 10:30, תפתח תערוכה לתקווה עבור צדק ושלום במרכז האקומני בז'נבה כחלק מאסיפה אקומנית של 45 נציגים מרחבי העולם.

מוסלמים ונוצרים מתפללים יחד למען שלום צודק במסגד אל-אקצה

מוסלמים ונוצרים נאספו במסגד אל-אקצה בירושלים ב-27 ביולי. כתף אל כתף למען שלום צודק בארץ הקודש. לאחר קרוב לשבועיים של מתיחות, אלימות ומקרי הרג בירושלים. המפגשים בין ראשי הכנסיות וההנהגה האיסלאמית בתוך מתחם המקדש זכו לתרועות מצד הקהילה גם לאחר שגז מדמיע נורה וקולות של פיצוץ נשמעו מעת לעת. מעברו של פטריארך הכנסייה לשעבר מישל סבא, שהיה אמור לעמוד בראש המשלחת הנוצרית, נשלל בשער האריות, ובמקום זאת הוא שלח את המסר שלו.

המועצה העולמית של הכנסיות חוזרת על בקשתה לקייםדו-שיח על מנת להגיע לפשרה ושהמקומות הקדושים יישארו פתוחים ונגישים לתפילה לכל דכפין

המועצה העולמית של הכנסיות קוראת לכל יושבי תבל להתכנס מחר לתפילה למען שלום צודק בארץ הקודש, ושכל המחיצות המונעות גישה חופשית למקומות תפילה יוסרו.

ארגון הכנסיות העולמי מצטרף לבקשת הכנסייה של ירושלים לאפשר המשך גישה חופשית לתפילה במקומות הקדושים

في سبيل تحقيق السلام، دعا بطاركة الكنائس المحلية وقادتها في القدس إلى الحفاظ على الوضع التاريخي القائم الذي يسمح بالدخول إلى المسجد الأقصى وساحته، فضلاً عن المواقع المقدسة الأخرى في المدينة.

Related Content:  WCC joins Jerusalem church leaders' plea for continuous free access to worship at Holy Sites

סבח: "התקווה היחידה שנשארה נמצאת בקול הנבואה ובפעולת הכנסיות"

בעודו מדבר בארץ הקודש ב"התייעצות לגבי 50 שנות כיבוש ותשובה אקומנית", המזכיר הכללי של מועצת הכנסיות העולמית, הכומר דר. אולב פיסק טבית אמר שהדרך הטובה ביותר לציין את הטרגדיה של 50 שנות הכיבוש היא להאזין לעדי התקווה אשר חיים תחת הכיבוש ואשר חיים על בשרם את התוצאות החמורות של הכיבוש בכל יום.

WCC רודפים אחר #צדקושלום בארץ הקודש

פרופילים של עושי שלום וקריאות לצדק לכל העמים בישראל ובפלשתין מיוצגים במסע התעמולה של מועצת הכנסיות העולמית (WCC), רודפים אחר #צדקושלום בארץ הקודש, שהושק אונליין היום.

חג השבועות הינו הזמן להתפלל לאחדות ולשלום אמיתי

החברות והאחדות אותן חשו חסידי ישו, כאשר הם נאספו בחג השבועות להתפלל ביחד בירושלים בזמן פחד, היוותה "התחלה חדשה" עבור מטרת הכנסייה, הזכיר המזכיר הכללי של מועצת הכנסיות העולמית (WCC) לכלל הנוצרים בעולם, בהיותו בארץ הקודש.

Related Content:  Pentecost is time to pray for unity and just peace

WCC קוראת להתפלל למען שלום צודק בארץ הקודש

מועצת הכנסיות העולמית (WCC) קוראת לנוצרים ברחבי העולם להשתתף בתפילת פנטקוסט ולהתפלל למען שלום צודק בארץ הקודש.

Related Content:  WCC calls for prayer for just peace in the Holy Land

עבודת קודש עבור ארץ הקודש

תוכנית הליווי האקומנית בפלסטין ובישראל (EAPPI) נוצרה על ידי מועצת הכנסיות העולמית (WCC) בשנת 2002 על בסיס קריאה של ראשי הכנסייה המקומים ליצור נוכחות בינלאומית בארץ. עד עתה, יותר מ-1800 מלווים אקומניים עבדו על מנת ליצור תנאים עבור שלום הוגן.

Related Content:  Holy work for the Holy Land

מועצת הכנסיות העולמית הביעה דאגה עמוקה מחרם איסור הכניסה של ישראל

מועצת הכנסיות העולמית הביעה היום דאגה עמוקה מהצעת החוק החדשה שהעבירה הכנסת ביום שני, האוסרת הענקת אשרות לאזרחים זרים הקוראים לחרם כלכלי, תרבותי או אקדמי על ישראל או על התנחלויות בשטחים הפלסטינים. נראה כי 'חוק איסור הכניסה לישראל (מניעת אשרה מאדם שאינו תושב ישראל אשר קורא באופן פומבי להטלת חרם על ישראל)' איננו מבחין כלל בין הטלת חרם כללי על ישראל ובין הטלת חרם על מוצרים מן ההתנחלויות, אשר נחשבות במידה מרובה כבלתי חוקיות ע"פ החוק הבינלאומי.

מתפללים אחד למען השני, גם אם אנחנו לא מסכימים

כ-170 אנשים התאספו והתפללו ביחד ב-19 בפברואר בירושלים, בעודם צופים באירוע השנתי החמישי של "השבוע היהודי של סכסוך בונה".

מבית לחם, מזכ"ל ה-WCC: "ביחד אנחנו חזקים יותר"

בדברים שנשא בבית לחם בערב ה-8 בדצמבר, המזכיר הכללי של מועצת הכנסיות העולמית, הכומר ד"ר אולב פיקס טוויט, דיבר על האור שהיה בחג המולד הראשון באותה העיר, ומהי משמעות האור הזה בחיפוש העולמי אחר שלום צודק.

המועצה העולמית של הכנסיות: הפעולה שננקטה על ידי המנהיגות הישראלית כלפי המועצה העולמית של הכנסיות הינה לא מוצדקת, מפלה וחסרת בסיס

במעשה חסר תקדים המופנה נגד המנהיגות של המועצה העולמית של הכנסיות (WCC-מע"כ) והתנועה האקומנית, הנספח למזכיר הכללי של המע"כ פרופ' ד"ר איזבל אפוו פירי נעצרה, נחקרה וגורשה אתמול מנמל תעופה בן גוריון.

Related Content:  WCC: Israeli action towards WCC leadership unjust, discriminatory and misinformed

EAPPI משמשת כמשכינת שלום עולמי, אומר הרכז היוצא

בתום שמונה שנות שרות, מנואל קינטרו פורש מתפקידו כרכז היוזמה הבינלאומית המכונה "תכנית הליווי האקומני לפלסטין וישראל" (EAPPI - Ecumenical Accompaniment Programme in Palestine and Israel) של "מועצת הכנסיות העולמית" (World Council of Churches – WCC).

Related Content:  EAPPI serves as global peacemaker, notes outgoing coordinator

אוו בוארסמה יחתור לאיזון במסגרת תפקידו כרכז ה- EAPPI

הכומר ד"ר אוו בוארסמה יטול את תפקיד רכז תוכנית EAPPI הבינלאומית בג'נבה החל מה-26 בספטמבר 2016. בתום שמונה שנות שירות כרכז תוכנית EAPPI הבינלאומית שמושבה בג'נבה, הגיע מר מנואל קינטרו לגיל פרישה ויעזוב את סניף EAPPI הבינלאומי של 'מועצת הכנסיות העולמית' (World Council of Churches) בסוף אוגוסט.

Related Content:  Owe Boersma will strive for equilibrium as EAPPI coordinator